Türkiye'nin Merkezi                                                                   Tren Ulukışla'sı                                                                   Kiraz Diyarı

 

 
 
 
Arif OLTULU

Ulukışla Kaymakam
 

                    

 

Arif OLTULU 1981 yılında Aksaray'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Aksaray da tamamladıktan sonra 2005 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümün'den mezun oldu. 2009 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi A.B.D. yüksek lisans programından mezun oldu. Halen Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi bölümünde Doktora çalışması tez aşamasında devam etmektedir. 2007 yılında Maliye Bakanlığın'da Vergi Denetmen Yardımcısı olarak kamu görevine başladı.2009 yılında Mülki İdare Amirliği sınavını kazanarak Kaymakam adayı olarak Bingöl’de göreve başladı. Eskişehir Günyüzü İlçesi, Ordu Çaybaşı İlçesi ve Isparta Yenişarbademli İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 2011-2012 yılları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından bir yıl süre ile gönderildiği İngiltere'de yurt dışı stajını tamamladı. 2013/463 sayılı Müşterek Kararname ile Konya İli Derbent  ilçesinde Kaymakamlık görevine atandı. Buradaki görevini tamamlamasının ardından 30.11.2016 tarihli ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile  Artvin ili Murgul İlçesinde Kaymakamlık görevine atandı. Murgul kaymakamlığı görevi ile birlikte aynı zamanda Artvin Vali Yardımcılığı görevinide sürdürmüştür.
 
01/09/2018 tarihli ve 2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Ulukışla kaymakamlığı görevine atanan Arif OLTULU, Evli, 1 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

 

 
 
 
Bu sitenin yapımında İlçemizin değerli yazarlarından İdris YAVUZ  - Esra YAVUZ’a ait  Orta Asya’dan Ulukışla Yaylaklarına adlı eser kaynak olarak kullanılmıştır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)