Türkiye'nin Merkezi                                                                   Tren Ulukışla'sı                                                                   Kiraz Diyarı

 

 
 
 
 

ALTAY KÖYÜ ALTIN KIZLAR ŞENLİĞİ BÜYÜK BİR ÇOŞKUYLA KUTLANDI

Her Yıl Geleneksel Olarak Düzenlenen Altay Köyü Yaz Şenlikleri Altay Köyümüzde büyük bir coşku ile kutlandı. Şenliğe Valimiz Sayın Yılmaz ŞİMŞEK eşi Dr. Çiğdem Olgun ŞİMŞEK hanımefendi, Kazakistan Büyükelçisi Sayın Abzal SAPARBEKULY, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas GÖKHAN, Kaymakam Vekilimiz Sayın Nurullah Cemil ERCİYAS, Bor Kaymakamı Sayın Bekir Sıtkı DAĞ,Altunhisar Kaymakamı Say...ın Ercan KAYABAŞI ve eşi Nigar KAYABAŞI Hanımefendi,Tufanbeyli Kaymakamı Sayın Ferhat ATAR ve eşi Bediha ATAR hanımfendi, Bor Albay Nuri PAMİR Kışlası Komutanı Albay Sayın Mustafa KAPLAN , İl Genel Meclis Başkanı Bülent KÜÇÜKTUNA, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali NOBEL, Ulukışla Belediye Başkanı Sayın Ali UĞURLU, Bor Belediye Başkanı Sayın Sıtkı ERAT, il ve İlçe siyasi Parti Temsilcileri çok sayıda vatandaşlarımız katıldı.

 

 
 
 
 
 
 Kaymakam
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu sitenin yapımında İlçemizin değerli yazarlarından İdris YAVUZ  - Esra YAVUZ’a ait  Orta Asya’dan Ulukışla Yaylaklarına adlı eser kaynak olarak kullanılmıştır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)